3 عامل اصلی وجود دارد که می تواند بر دائمی و غیر دائمی بودن لیزر موهاز زائد، تأثیر بگذارد.

فقط موهای مرحله رشد (موهایی که در مرحله آناژن هستند) با موفقیت قابل رفع هستند، اما همه موها در همان زمان رشد نمی کنند. به عنوان مثال، در هر زمان مشخصی روی بدن ما، فقط حدود 20-40٪ مو در حال رشد است (در مرحله آناژن) بقیه یا در مرحله انتقال یا استراحت هستند. به همین دلیل برای رسیدن به موهای مختلف هنگام ورود به مرحله رشد، یک دوره درمانی لازم است. درمان ها هر 8 هفته برای بدن و 4 هفته برای صورت است.

ثانیا، فقط موهایی که رنگدانه دارند قابل رفع می باشند. اگر موهای سفید، خاکستری، بلوند یا قرمز دارید، مهم است بدانید رفع موهای زائد شما همیشگی نخواهد بود، زیرا هیچ رنگدانه ای تیره در این موها برای نگه داشتن نور وجود ندارد. بنابراین لیزر نمی تواند گرمای کافی برای از بین بردن مو ایجاد کند. همچنین موهای ریزتر و ملایم تر، به دلیل دارا بودن کمتر رنگدانه در موها، از حذف موهای دائمی نمی توانند بهره بگیرند.

موهای ضخیم تر و تیره تر، رنگدانه بیشتری را در خود جای می دهند، به این معنی که نور جذب شده، به گرما تبدیل می شود و به دمای حدود 70 درجه می رسد و باعث از بین رفتن ریشه مو می شود. اگر این درجه حرارت به دست نیامده باشد، فقط به مو آسیب می رساند که باعث می شود موهای ریزتر و روشن تر رشد کنند. در این حالت فولیکول مو به طور موثری از بین نمی رود.

و عامل سوم رنگ پوست است. هر چه پوست شما روشن تر باشد، میزان تسلط (شدت) بیشتری که می توان با آن درمان کنید بالاتر است. اگر پوست شما تیره تر است، متخصص برای حذف موهای زائد بدن شما نیاز به استفاده از مهارت کمتری می باشد. این امر به این دلیل است که نور لیزر تفاوت بین رنگدانه ها در موهای شما یا پوست شما را نمی تواند تشخیص دهد، بنابراین اگر برنزه کرده اید خطر سوزش پوست شما بیشتر است. بهتر است پوست خود را تا حد امکان روشن نگه دارید. اگر میخواهید بدانید چه نوع لیزری برای پوست شما مناسب می‌باشد می‌توانید مقالات انواع پوست، دستگاه لیزر دایود، دستگاه لیزر الکس دایود و دستگاه لیزر الکساندرایت را مطالعه کنید. هم چنین اگر بدنبال قیمت و خرید لیزر دایود، خرید لیزر الکساندرایت و یا خرید لیزر الکس دایود هستید